bookmark_border
الناز شاکردوست
بازیگر
5

تعداد شرکت کننده در امتیازدهی :1 کاربر

  • adjust ملیت ایرانی
  • adjust تاریخ تولد 1363/04/07
  • adjust سن 36

الناز شاکر‌دوست (زاده‌ی ۷ تیر ۱۳۶۳، تهران) فارغ‌التحصیل رشته‌ی تئاتر از دانشکده‌ی هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است و با بازی در فیلم «گل یخ» (۱۳۸۳) به کارگردانی کیومرث پوراحمد به سینما آمد.
او در کمتر از یک سال در چهار فیلم «عروس فراری» (۱۳۸۳)، «مجرد‌ها» (۱۳۸۳)، «چه کسی امیر را کشت» (۱۳۸۴) و «قتل آنلاین» (۱۳۸۴) نقش‌آفرینی کرد. این هنرمند با استعداد و پر انرژی کشورمان تا به حال دو بار کاندیدای بهترین بازیگر نقش مکمل زن، از جشن خانه‌ی سینما شده و علاوه بر بازیگری، طراح صحنه و لباس نیز است.

از جمله فیلم‌هایی که این بازیگر در آنها به ایفای نقش پرداخته می‌توان به «چند می‌گیری گریه کنی؟» (۱۳۸۴)، «اتوبوس شب» (۱۳۸۵)، «قاعده‌ی بازی» (۱۳۸۵)، «مجنون لیلی» (۱۳۸۶)، «از ما بهترون» (۱۳۸۷)، «کیش و مات» (۱۳۸۷)، «دلخون» (۱۳۸۷)، «دو خواهر» (۱۳۸۷)، «فاصله» (۱۳۸۸)، «چراغ قرمز» (۱۳۸۸)، «سلام بر عشق» (۱۳۸۸)، «تو و من» (۱۳۹۰)، «رسوایی» (۱۳۹۱)، «آتیش بازی» (۱۳۹۲)، «تابو» (۱۳۹۳)، «مبارک» (۱۳۹۳) و «اسب سفید پادشاه» (۱۳۹۳) اشاره کرد.
وی تاکنون موفق به دریافت تندیس زرین جشن‌ خانه‌ی سینما‌ به عنوان بازیگر نقش مکمل زن‌ برای فیلم «در میان ابرها» (۱۳۸۶) و لوح تقدیر و جایزه‌ی بین‌المللی جشنواره‌ی فیلم سان فرانسیسکو در آمریکا برای فیلم «تابو» شده است.
ثبت نظر

برای ثبت نظر با نام کاربری خود ابتدا وارد شوید.


This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

نظرات کاربران

جشنواره سال بخش موضوع اثر جایزه نتیجه
جشنواره بین المللی فیلم فجر 1398 بخش داستانی بلند من می‌ترسم سیمرغ بلورین کاندیدا