bookmark_border
حسن رضایی بازیگر - بدلکار
0

تعداد شرکت کننده در امتیازدهی : کاربر

رضایی بازیگر باسابقه ای است که حضور مقابل دوربین سینما را از سال 1338آغاز کرد و بیش از 100 فیلم را در پرونده کاری خود به ثبت رسانده است.رضایی همان بازیگری است که در سال 65در فیلم «شبح کژدم » به کارگردانی «کیانوش عیاری » در کنار جهانگیر الماسی بازی درخشانی از خود به نمایش گذاشت.
عیاری از این توانایی در فیلمهای «روز باشکوه » و «دونیمه سیب » نیز استفاده کرد. معلوم نیست اگر عیاری حسن رضایی را پیدا نکرده بود، چه کسی می توانست نقش مقابل سعید پورصمیمی در فیلم «آبادانی ها» را بازی کند.

عیاری تقریبا همان شخصیت «آبادانی ها» را در فیلم «شاخ گاو» نیز تکرار کرد و باز هم اجرای آن را به رضایی سپرد. این نقشها ثابت کرد که نمی توان رضایی را فقط بازیگر اکشن کار به شمار آورد. هر چند او فعالیت در سینما را به عنوان بدلکار شروع کرد.
بدلکارها در سینمای اکشن و حادثه ای قبل از انقلاب کار دشواری داشتند. آنها به جای بازیگران معروف کتک می خوردند، از ارتفاعات بلند سقوط آزاد انجام می دادند، در تصادفات خونین اتومبیل ها پشت فرمان می نشستند و... رضایی از معدود افراد متعلق به این طیف بود که پله پله بالا آمد و رشد کرد. او آنقدر بیک ایمان وردی را دوست داشت که بارها به عنوان بدل او ظاهر شد.رضایی پیش از انقلاب در 70فیلم سینمایی بازی کرد و بعد از پیروزی انقلاب نیز به فعالیت خود در سینما بدون وقفه ادامه داد. فیلم های متنوع با سوژه های متفاوت ، فیلمهایی چون جستجو در جزیره ، ملک خاتون ، بندر مه آلود، نیش ، الوالو من جوجوام و ...

ثبت نظر

برای ثبت نظر با نام کاربری خود ابتدا وارد شوید.

نظرات کاربران

نظرسنجی