bookmark_border
علی سرابی
بازیگر
5

تعداد شرکت کننده در امتیازدهی :1 کاربر

  • adjust ملیت ایرانی
  • adjust تاریخ تولد 1357/12/09
  • adjust سن 42

علی سرابی، (زاده‌ی ۹ اسفند ۱۳۵۷، تهران)، دارای مدرک کارشناسی بازیگری از دانشکده‌ی هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی است. وی فعالیت هنری‌اش را از سال ۱۳۷۹ با بازی در تئاتر آغاز کرد و به عنوان بازیگر و کارگردان، نمایش‌های متعددی را به روی صحنه برد.
او در نمایش‌هایی چون «نوشتن در تاریکی»، «خشکسالی و دروغ»، «زمستان ۶۶»، «برهان»، «در انتظار گودو» و «روایت ناتمام یک فصل معلق» به نقش‌آفرینی پرداخته‌ است. او در مجموعه‌ی «کلاه قرمزی»، به جای شخصیت عروسکی گابی صحبت کرده است.
از جمله دستاوردهای این هنرمند، می‌توان به دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد، برای نمایش «ماچیسمو» از جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر، بهترین کارگردانی برای نمایش «آرش» از جشنواره‌ی سراسری تئاتر دانشجویی و نامزدی دریافت جایزه‌ی بهترین بازیگر، برای نمایش «دفتر یادداشت» از کانون ملی منتقدان تئاتر ایران اشاره کرد.

سرابی در مجموعه‌های «سهمی برای دوست» (۱۳۹۱) و «مهرآباد» (۱۳۹۲)؛ و فیلم‏‌های سینمایی «اشکان، انگشتر متبرک، و چند داستان دیگر» (۱۳۸۶)، «استشهادی برای خدا» (۱۳۸۶)، « دلم می خواد» (۱۳۹۳) و «خشکسالی و دروغ» (۱۳۹۴) به ایفای نقش پرداخته است.

ثبت نظر

برای ثبت نظر با نام کاربری خود ابتدا وارد شوید.


This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

نظرات کاربران