نوع محتوا قالب عناوین مشابه تکنیک توضیح
صوت نریشن     توضیحاتی است که توسط نریتور بیان می شود و اطلاعات تکمیلی درباره تصویر در اختیار مخاطب می گذارد.
عکس آلبوم عکس   نرم افزار تجمیع چند عکس بدون افکت و ترنزیشن با موضوع مشخص و دسته بندی شده که در قالب آلبوم عکس یا گالری تصاویر در وبسایت یا شبکه های اجتماعی قابل نمایش باشد
عکس پوستر     نوعی اعلان خبری برای بیان رویدادها و موضوعات مختلف.
عکس تایپوگرافیک تایپوگرافیک اطلاع رسان   چیدمان حروف، کلمه یا جملات بسیار کوتاه برای نزدیک کردن نوشتار به وجه تصویری با شکل و سبکی که بار تصویری و نمایشی داشته و هویت چیزی را می رساند.
عکس چند قاب     استفاده از چند عکس در یک قاب به منظور ارایه و برجسته کردن یک موضوع
عکس عکس نوشت     عکسی است که در آن متنی ذیل یک تصویر با موضوع خاص منتشر می شود و در توضیح بیشتر تصویر کمک می کند.
عکس فتو رمان     فتورمان داستان کوتاهی است که با چینش منظم چند عکس بیان می شود. ممکن است این عکس ها توضیحات کوتاهی به همراه دارند.
عکس کاریکاتور     نوعی نقاشی است که سوژه دلخواه را به صورت مضحک و خنده آوری ترسیم می‌کند. 
عکس کمیک استریپ داستان مصور   مجموعه‌ای از نقاشی‌های دنباله‌دار است که ماجرایی را روایت می‌کند.
عکس اینفوگرافیک اطلاع‌نگاشت، گرافیک اطلاع‌رسان،   به نمایش داده‌ها با استفاده از نمودار و شکل در قالب یک تصویر گفته می‌شود.
عکس استیکر     نمایش گرافیکی احساسات و پیام‌ها به صورت مختصر و کوتاه
عکس پوستر مقاله     استفاده از تصاویر و متن های استخراج شده از یک مقاله در یک پوستر برای بیان موضوع
متن توئیت     پیام متنی (توییت) که در یک شبکه اجتماعی و سرویس ارائه دهنده میکروبلاگ به نام توییتر است
ویدیو فتوکلیپ     آلبوم عکسی که افکت و جلوه های بصری (موسیقی، نریشن، آمبیانس محیط) داشته باشد
ویدیو دیپ فیک جعل عمیق   تکنیکی است برای ترکیب تصویر انسان مبتنی بر هوش مصنوعی بوده فرد یا افرادی را درحال انجام یک کار در موقعیتی نشان می‌دهد که هرگز در واقعیت اتفاق نیفتاده است.
ویدیو تایم لپس     در این شیوه با استفاده از دوربین ثابت در فواصل زمانی مشخص عکاسی می شود و از نمایش پشت سر هم عکس ها فیلمی تولید می شود که داستانش همان واقیت موجود است. گاهی این کار توسط دست انجام می شود اما گاهی نیز از طریق تمهیداتی روی دوربین یا گوشی رخ می دهد، از این شیوه برای نمایش سریع تغییرات یک منظره، آسمان شب، وقایع شهر، اتفاقات یک گردهمایی و یا پشت صحنه ها استفاده می شود.
ویدیو هایپر لپس     همان تایم لپس است با این تفاوت که در این شیوه دوربین حرکت کرده و لرزش های ایجاد شده از حرکت دوربین با پردازش فیلم حذف می شود.
ویدیو استاپ موشن     یکی از تکنیک‌های انیمیشن‌سازی است که در آن شیء را فریم به فریم حرکت داده و تصویر آن را توسط دوربین ضبط می‌کنند. از توالی این تصاویر به نظر می‌رسد که شیء به خودی خود در حال حرکت است.
ویدیو تقطیع تجمیع     شیوه ای است که در آن برای تولید کلیپ در یک موضوع خاص، از بخشی از محتواهایی که از قبل در آن موضوع تولید شده از جمله فیلم، سریال، مستند و ... تقطیع شده و استفاده می شود.
ویدیو چند قاب     استفاده از قاب های مختلف تصویر یا ویدیو به منظور ارایه یک مفهوم در یک ویدیو
ویدیو زوم     در این تکنیک سوژه در قاب بزرگتر شده ولی بک گراند تقریباً ثابت باقی می ماند.
ویدیو ویدیو عروسک     تکنیک های ویژه برای تولید ویدیو با استفاده از عروسک های دست ساز و حرفه ای برای مخاطبان
ویدیو گزارش مردمی     کلیپی ویدیویی که از نظرات مردم در یک موضوع خاص ساخته می شود.
ویدیو ویدیو سخن     کلیپی ویدیویی همراه با تصاویر که حاوی سخنان کوتاه افراد در یک موضوع خاص است.
ویدیو مستند پژوهشی     تولید مستند از طریق پژوهش در یک موضوع
ویدیو مصاحبه مردمی     کلیپی ویدیویی که در یک موضوع خاص با حصور گزارشگر نظرات مردمی را منقل می کند.
ویدیو موشن گراف موشن گرافیک   موشن گرافیک از ترکیب دو کلمه موشن و گرافیک به معنی گرافیک پویا یا تصاویر متحرک تشکیل شده است. گرافیکی که به وکتور معروف است و توسط تصویرساز ها ساخته شده و توسط انیماتور ها به حرکت در می آید.
ویدیو ویدیو خط     کلیپی ویدیویی که از تصویری در حال نوشتن یک متن تهیه می شود.
ویدیو ویدیو مقاله     کلیپی ویدیویی که ترکیبی از تصویر و صدا و متن های استخراج شده از یک مقاله را به تصویر می کشد.
ویدیو ویدیو نقاشی     کلیپی ویدیویی که از تصویری در حال نقاشی کردن تهیه می شود.
ویدیو ویدیو کپشن     کلیپی است که در آن متنی ذیل یک ویدیو با موضوع خاص منتشر می شود و در توضیح بیشتر تصویر کمک می کند.
ویدیو کمیک موشن موشن کمیک   تکنیکی نوظهور انیمیشنی، از تلفیق و ترکیب تصویرسازی های کتاب‌های کمیک و هنر پویانمایی ساخته شده و داستانی را روایت می‌کنند.
ویدیو استندآپ کمدی     کمدی ایستاده یا کمدی استندآپ نوعی از کمدی است که در آن اجرا کننده بصورت مستقیم با شنوندگان صحبت می‌کند
ویدیو تیزر     ویدیویی کوتاه برای معرفی یک اثر
ویدیو نماهنگ موسیقی تصویر   ویدیویی کوتاه است که آهنگ را با تصویر تلفیق می‌کند و برای اهداف تبلیغاتی یا هنری و جذب مخاطب تولید می‌شود.
ویدیو سخنرانی     نوعی ویدیو است که در آن شخصیت به صورت متکلم الوحده با مخاطب ارتباط بر قرار می کند.
ویدیو سریال     (Series) فیلمی که در چندین قسمت تهیه شده و هر قسمت بخشهایی از داستان را در بر می گیرد.
ویدیو بازی فیلم     (Game Film)نوعی تولید محتوا است که با مخاطب خود ارتباطی تعاملی دارد. به گونه ای که یک فیلم می تواند دارای چندین پایان باشد.
ویدیو مسابقه ورزشی     ویدیویی است که اجرای مسابقات ورزشی را به تصویر می کشد.
ویدیو ویدیو آموزشی     نوعی برنامه ترکیبی است که محوریت آن آموزش درسی و یا بالا بردن سواد تخصصی مخاطبین است.
ویدیو تئاتر تلویزیونی     به اثری که در یک لوکیشن (استودیو) با دوربین ضبط می شود اما تمامی ساختارهای تئاتر در آن وجود دارد.
ویدیو مراسم مذهبی     آثاری که به نمایش مراسم مذهبی می پردازد.
ویدیو سه بعدی     (3d) یک نوع سینمای پویاست که با خطای دید عمیق بر درک بصری تاثیر می‌گذارد.
ویدیو گفتگو محور تاک شو   (talk show) به برنامه رادیویی یا تلویزیونی گفته می‌شود که در آن یک یا چند مجری و یک یا چند مهمان پیرامون موضوع خاصی به گپ‌وگفت می‌پردازند.
ویدیو مستند     (Documentary) به منظور به تصویر درآوردن جنبه‌هایی از واقعیت ساخته می‌شود. فیلم مستند را به عنوان «یک تکنیک فیلم‌سازی، یک سنت سینمایی و شیوه‌ای از تقابل با مخاطب» که دائماً در حال تحول است و هیچ مرزی نمی‌شناسد تعریف کرده‌اند.
ویدیو مسابقه تلویزیونی     به برنامه هایی که در آن افراد با موضوع مسابقه به رقابت با یکدیگر می پردازند.
ویدیو پویانمایی انیمیشن   هنر جان بخشیدن به اشکال و تصاویر ثابت است. هنر انیمیشن و یا پویانمایی در تعریفی دیگر، یعنی تصاویر متحرک ضبط شده بر روی فریم های به هم پیوسته با این تفاوت و تمییز نسبت به فیلم، که هنرمند و خالق اثر بر تک تک فریم های ضبط شده آن قابلیت دست بردن و تغییر داشته باشد
ویدیو فیلم تلویزیونی      به فیلمی اطلاق می‌شود که به‌طور اختصاصی برای شبکه‌های تلویزیونی ساخته می‌شود. آنچه در تله‌فیلم مهم است فرم، زبان و نحوه روایت فیلم تلویزیونی است نه نوع دوربین آن.
ویدیو فیلم کوتاه     (Short Film)به فیلم‌هایی گفته می‌شود که زمان کوتاه دارند. البته تنها زمان ملاک این فیلم‌ها نیست. فیلم کوتاه جایگاه موجز گویی، خلاقیت و تجربه‌گرایی است.
ویدیو گیف     گیف یک فرمت تصویری است مانند فرمت های JPEG یا PNG . از فرمت GIF می توان برای ساخت تصاویر متحرک استفاده کرد،
ویدیو ویدیو 360     فیلمبرداری 360 درجه نوعی از فیلمبرداری مدرن است که محصول نهایی آن فیلم های 360 درجه هستند. فیلم های 360درجه که به عنوان فیلم های غوطه وری، فیلم های کروی و یا فیلم های همه جانبه شناخته می شوند، فیلم هایی هستند که در آن یک منظره از هر جهت به طور هم زمان فیلمبرداری می شود. 
متن استوری برد فیلم‌نامه مصور   یک فیلم‌نامه مکتوب و جهان تصویری رسانه‌های بصری است. فیلم‌نامه مصور اجازه می‌دهد تا بهترین راه را برای بیان تصویری هر کنش داستان یافت.
ویدیو استوری     انتشار داستانی ویدیویی از رویداد یا اتفاق جذاب برای جذب کاربر برای یک موضوع در شبکه های اجتماعی
عکس استوری     انتشار داستانی مصور از رویداد یا اتفاق جذاب برای جذب کاربر برای یک موضوع در شبکه های اجتماعی
ویدیو دابسمش   نرم افزار یک سرویس میزبانی ویدئو است. با استفاده از این نرم‌افزار، کاربران می‌توانند، آهنگ یا صدای مورد علاقه خود را از لیستی انتخاب کرده و هم‌زمان با پخش آن لب بزنند و از خود فیلمبرداری کنند.
ویدیو ویدیو کامنت     یک موضوع خاص در قالب ویدویی با استفاده از تصویر و متن ارایه می شود
ویدیو دوربین مخفی     برنامه ای که براساس یک موقعیت از پیش تعیین شده ضبط می شود ولی همه یا برخی از بازیگران و مصاحبه شوندگان از غیر واقعی بودن آن اطلاعی نداند.